Welk type bitloos hoofdstel?

Stel hier je vragen m.b.t. fjorden!
Gebruikersavatar
Pasja
Berichten: 890
Lid geworden op: wo 31 dec 2008, 13:50
Locatie: NW Overiessel

Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Pasja » di 20 nov 2012, 21:05

Dit keer es geen vraag wat voor type zadel, maar welk bitloos hoofdstel gebruiken de bitloze rijders onder ons?
Ik heb vandaag voor Freyr een bitloze van Harry Horse gehaald (kaakgekruist), maat full, maar de neusriem is dus veel te krap! Mijn voorkeur gaat uit naar een leren hoofdstel, geen touwhalster. Dat laatste vind ik ontzettend mooi, maar voor m'n gevoel heb je daar minder controle mee dan een leren hoofdstel (of zit dat bij mij tussen de oren?). Ik heb zelf het idee dat een leren beter communiceert omdat het stabieler ligt. Al vind ik het knalblauwe touwhalster van Tamara wel erg gaaf!
Ideeën en suggesties zijn zeer welkom!
Pasja v. Halstor 15-05-1995
shet Mickey (afstamming onbekend) ±1995
Freyr v. Reinar 13-06-2009
shet Vera (afstamming onbekend) 18-04-2012
Gebruikersavatar
Erpel
Berichten: 1134
Lid geworden op: zo 09 nov 2008, 19:14

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Erpel » di 20 nov 2012, 21:21

Ik zelf vind een touwhalster niet erg geschikt om mee te rijden, maar meer voor grondwerk.
Heb zelf een kingekruist hoofdstel. Was er zelf altijd tevreden over. In het begin was de release niet helemaal goed, maar naarmate het leer soepeler werd, ging dat ook beter!

Heb er dus nog eentje liggen die wel weg mag. Heb die altijd gebruikt voor mijn kwpner. Weet niet hoe die om een fjordenneus zal liggen, maar dat is te testen.

Hoor ook altijd goede verhalen over de crb. Maar heb daar zelf geen ervaring mee.
Horses are like potato-chips, you can't just have one.. :D
Gebruikersavatar
Mieke
Berichten: 6002
Lid geworden op: di 01 feb 2005, 21:58
Locatie: Steenwijk

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Mieke » di 20 nov 2012, 21:32

een touwhalster werkt wat scherper in dan leer, dus eigenlijk meer controle dan met leer waar het accent meer op druk ligt. Ik rij zelf met een kaak gekruist touwhalster.
Ctje :)
Gebruikersavatar
Bailey
Berichten: 2676
Lid geworden op: wo 27 jan 2010, 21:46

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Bailey » di 20 nov 2012, 22:56

Is echt afhankelijk van paard en ruiter is mijn ervaring. Er zit wel een hele hoop verschil tussen.
Ik heb behoorlijk veel in de paardenkast hangen of uitgeprobeerd, dus zal je mijn ervaringen met dingen vertellen. Maar zou goed kunnen dat het voor jou paard weer anders is!

Ik rijd Bailey zowel bitloos als met bit. Buiten vaak zonder, zeker langere tochten vind ik voor mij makkelijker en vind ik/lijkt het me voor hem fijner. Maar voor het bakwerk vind ik een bit vaak prettiger, net wat preciezer dan 'druk op neus'. Ik rijd met zachte hand en Bailey lijkt het ook duidelijker/prettiger te vinden dan bitloos.
Heb nu net een leren bitje dat ik aan't uitproberen ben als tussenvariant.

Nu, de bitloze optomingen die wij hebben of hebben geprobeerd:
Touwhalster: leuk voor grondwerk, maar qua rijden heeft Bailey er een hekel aan. Hij wil het gewoon niet. Rijd hem 10x makkelijker op alleen een neckrope dan op touwhalster.
Neckrope: heerlijk voor stukken op de Veluwe. Voor langere ritten/afstanden vind ik stukken met neckrope leuk, net als Bailey. Hebben we beiden plezier in, doe ik regelmatig.
CRB: gekruiste touwhalster variant, net als touwhalster; meneer wil het niet hebben, vind het niet fijn. Dus verkocht.
Sidepull: het idee werkte heel lekker, maar met een kort hoofd zoals Bailey heeft werkt die driepuntsaansluiting (om het maar zo te noemen) van de neusriem niet lekker. Hij had het ding steeds in z'n oog, om die reden weggedaan, maar principe in al z'n simpelheid werkte goed en duidelijk!
Kingekruist: Leek heel aardig te gaan, maar hoe goed de release ook was, hij was niet goed genoeg. Als Bailey stout was was de release niet vlot genoeg, waardoor Bailey niet meer snapte waarvoor hij beloond werd of waarvoor tegengehouden. Echt onbegrip, niet prettig.
Bloem: Onze favoriet! Marylot bloem. Op de zachtste stand te rijden, gebruiken wij dus meestal als variantje sidepull. Kan een hééééle lichte variant van een hack zijn als je hem met heel veel extra ringen bevestigd, maar de basis bloem is echt superzacht, prettig en precies. Ik rijd met een bontje onder de neusriem.

Hoop dat je er wat aan hebt!
leoensuzanne
Berichten: 11159
Lid geworden op: di 06 dec 2005, 18:57
Locatie: Westerbeek

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door leoensuzanne » di 20 nov 2012, 22:59

Tja, ik ben geen bitloosrijder, maar heb wel een hoofdstel waar het mee kan. De Micklem Multi Bridle. Op verschillende manieren te gebruiken, zowel met als zonder bit. Google maar eens.
Evita : Tsjerk x Anca (v. Manus)
HilgoHenro x Hikari (v. Hanibal)
Fello : Ismo x Anca (v. Manus)
Hikari v. Hannibal x Anca (v.Manus)
TinkerxWelsh kruising Liva: ouders onbekend
en Wild coulours Ultimo oftewel Mo ouders onbekend
Gebruikersavatar
Tamara
Berichten: 9679
Lid geworden op: wo 25 jul 2007, 07:04
Locatie: gasselternijveen
Contacteer:

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Tamara » wo 21 nov 2012, 07:52

Ik.dus met crossrope briddle, nier te verwarren mer touwhalster!! Een crossrope briddle,ofwel crb, heeft nl 2 lusjes onder de kaak die dmw een ringetje kunnen bewegen,apart van elkaar. Hierbij moet je paard wijken voor druk, als je nl de linker teugel aan trekt, geeft ie druk op het knoopje onder het recter jukbeen, en zal je paard van de druk af wijken.

Ikzelf stuur nier op die manier. Als naar links wil, leg ik mij rechterbeen aan, en duw uk mijn rechter teugel tegen de hals, en links van de hals, is ook wijken voor druk in peinciepe.
als het glas halfvol is, dan spuug je d'r maar in!
Gebruikersavatar
colunder
Berichten: 5356
Lid geworden op: ma 29 okt 2007, 20:04
Locatie: Bennekom

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door colunder » wo 21 nov 2012, 17:17

Wij hadden voor onze draver ook de Micklem Multy bridle,we reden er kingekruist mee.
Nu heeft Daniëlle hem voor Apollo, maar wel met bit.
Apollo (Timor x Gardar) 21-05-2004
Gebruikersavatar
kristelhans
Berichten: 12051
Lid geworden op: vr 13 mar 2009, 11:23

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door kristelhans » wo 21 nov 2012, 18:35

Ik had een sidepull voor Beer tijdens het inrijden. Buiten was het een fijn hoofdstel alleen in de bak niet, het schoof en dus was de communicatie van mij naar Beer niet goed en raakte hij in de war. Ik rijd nu met bit, vind ik voor de meer verfijndere hulpen fijner, ook voor het paard want onduidelijkheid geeft ook stress.
Gebruikersavatar
Lisa
Berichten: 6858
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 16:46
Locatie: Steenwijk

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Lisa » do 22 nov 2012, 09:00

Ik heb van Nikky de Meroth van FRA gekocht en daar ben ik zeer tevreden over.
Deze is kingekruist, maar het voordeel hiervan is dat de neusriem aansnoert, maar ook direct met druk eraf weer volledig vrij om
de neus ligt. (het deel op de neus is dus buigzaam, maar schiet direct terug als jezelf de druk eraf haalt).
Britt loopt daar prima op!
Vera toch nog beetje ''mijn'' topper!
Alinde mijn ster!!
26 mei 2009 geboren: Finn een (reinar/anton)!!!!


5 mei 2011 geboren: Hjala!!

Alinde... bedankt voor alles meissie!
Gebruikersavatar
Pasja
Berichten: 890
Lid geworden op: wo 31 dec 2008, 13:50
Locatie: NW Overiessel

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Pasja » do 22 nov 2012, 13:32

Heb de verschillende modellen es opgezocht en d'r zit nogal verschil in zeg en dan ook qua prijzen! 170 euro bijv. voor de Meroth is me echt te veel. De Micklem Multi Bridle zit ook in die categorie. KRijgt ook niet echt de schoonheidsprijs wat mij betreft. Gaat in eerste instantie natuurlijk om de kwaliteit, maar het oog wil dan toch ook wat als je toch iets nieuws moet!
Ik speur intussen nog even verder! Bedankt voor jullie reacties tot nu toe in ieder geval, dat helpt mij zeker!
Pasja v. Halstor 15-05-1995
shet Mickey (afstamming onbekend) ±1995
Freyr v. Reinar 13-06-2009
shet Vera (afstamming onbekend) 18-04-2012
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Esther » do 22 nov 2012, 18:45

Wendy heeft een zelf gemaakte, naja die heeft Tom gemaakt. Misschien mag je die eens bekijken? Krijg je een idee.
Het is wel een goede vraag hoor, ik heb er zelf ook wel eens aan gedacht, maar voor de leuk en dan niet goed weten wat fijn werkt is mij een stap te ver financieel.
Heb trouwens micklems op bokt zien staan, tweedehands voor al aardig wat minder euro's.
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Annne
Berichten: 1319
Lid geworden op: vr 11 sep 2009, 10:52
Locatie: Wanneperveen

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Annne » do 22 nov 2012, 19:34

Mieke schreef:Ik rij zelf met een kaak gekruist touwhalster.
Rij je Celinde bitloos? Wat vind ze daarvan?

Hier niet heel veel ervaring met bitloos rijden, vooral niet buiten.
Sidepull: Een aantal keer mee mogen rijden op een paard van een vriendin, voor dat paard fijn maar het zou niet mijn eerste keus zijn. Net als wat Bailey heeft met in het oog kruipen van het leer.
Touwhalster: Hopeloos naar mijn mening. Wel eens geprobeerd maar die heb ik toch echt voor wat grondwerk, een wandeling aan de hand en voor de mooi :)
Kingekruisd: Een jaar of twee geleden heb ik van een klasgenoot een kingekruisd hoofdstel van Ruitersportshop.com mogen proberen. Dit beviel erg goed, Do begreep het gelijk. Helaas zijn die hoofdstellen nog maar amper te verkrijgen.

Nou moet ik er wel bijvertellen dat ik véél meer met als zonder bit rij. Vooral omdat de hulpen duidelijker overkomen op Do. Daarnaast hou ik haar echt niet als ze ervandoor gaat zonder bit, en ja daar zijn tegen argumenten tegen zoals ''dat gaat om vertrouwen'' maar ik vertrouw het dus niet ;)

Esther: Je mag mijne wel eens proberen als je wil :)
Do, mijn eerste eigen paard!
Gebruikersavatar
Joram
Berichten: 1808
Lid geworden op: wo 01 sep 2010, 10:23
Locatie: Havelte

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Joram » do 22 nov 2012, 19:35

Juist een touw halster :D
Maar ik gebruik dan ook hele andere hulpen dan wanneer ik met een bit rij.( je moet ook eerst paard leren om gevoelig op touwhalster te reageren)
Dressuren(rijden met contact) gebruik ik echter wel een bit, daarvoor vindt ik een touwhalster niet geschikt.
Laatst gewijzigd door Joram op do 22 nov 2012, 19:37, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Esther » do 22 nov 2012, 19:37

@ Anne. Ben op het moment niet echt actief met Tea onder het zadel, Fjella wil ik niet in verwarring brengen en met Yarra ben ik redelijk stuurloos denk ik, die wil nog wel erg graag naar huis, hihi.. Maar ik zal het in mijn achterhoofd houden!!
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Pasja
Berichten: 890
Lid geworden op: wo 31 dec 2008, 13:50
Locatie: NW Overiessel

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Pasja » do 29 nov 2012, 11:00

@Bailey: hoe werkt het met die bloem? Domme vraag misschien, maar ik zie ze wel op de site van bijv. Equixantos en Agradi, maar dan heb je een losse bloem. Moet je daar zelf een hoofdstel bij bedenken?? Ik vind ze niet als compleet hoofdstel.
@Lisa: ik zag op MP ook een Meroth staan. nu voor 70 piek. Twijfel, twijfel...
Pasja v. Halstor 15-05-1995
shet Mickey (afstamming onbekend) ±1995
Freyr v. Reinar 13-06-2009
shet Vera (afstamming onbekend) 18-04-2012
Antine
Berichten: 339
Lid geworden op: wo 25 apr 2012, 15:35
Locatie: Heerhugowaard

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Antine » do 29 nov 2012, 19:31

Wil ook graag wel eens een bloem proberen :)) Ik dacht dat je deze alleen als compleet hoofdstel kon kopen bij Goedhart Endurance :o lees even mee..
Ik heb een crb gekocht, nu twee keer mee gereden..Aselt gaat alle kanten op behalve de goede hihi..nee geen succes. Mijn gewone touwhalster van Emiel Voest gebruik ik voor grondwerk en vrijwerken...ook geen succes met rijden :n
Wie weet het verschil tussen een crb en een kingekruisde? heeft dat niet hetzelfde effect?
Gebruikersavatar
Bailey
Berichten: 2676
Lid geworden op: wo 27 jan 2010, 21:46

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Bailey » do 29 nov 2012, 19:57

Pasja, geen gekke vraag hoor!
Antine zegt het al; je kunt een compleet 'bloemhoofdstel' kopen bij goedhard, maar met alleen een goed onderlegde neusriem en kinriempje ben je er eigenlijk ook al en kun je 'm ook aan je gewone hoofdstel hangen.

En hier trouwens nog een link naar een merothisch/kingekruist hoofdstel (nieuw) voor 40 euro :)
http://equiplay.eu/bitloos-hoofdstel-ki ... p-302.html
Gebruikersavatar
margalorenz
Berichten: 600
Lid geworden op: zo 23 mar 2008, 14:30
Locatie: Wageningen

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door margalorenz » vr 30 nov 2012, 09:59

Ik rij Darco momenteel met een kaakgekruisd hoofdstel van imperial riding. Die neusriem valt veel groter uit dan bij die van Harry's horse en de kwaliteit is ook veel beter. Ik heb voor mijn vorige fjord een dr cook gehad. Daar kan je de neusriem in een andere maat van bestellen dan de rest van het hoofdstel. Dat is dus ook wel handig. Verder heb ik ook zeer goede ervaringen met de micklem multibridle, maar het kaakgekruiste systeem werkt van dat hoofdstel minder goed doordat de kaakriem helemaal kan verschuiven over de bovenkant. De sidepull van dat hoofdstel vind ik wel fijn.
Mocht je vragen hebben dan pb maar, ik rij al jaren bitloos en heb ervaring met verschillende hoofdstellen.
Gebruikersavatar
Mieke
Berichten: 6002
Lid geworden op: di 01 feb 2005, 21:58
Locatie: Steenwijk

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Mieke » vr 30 nov 2012, 12:53

@Anne. Celin vind het prima zolang we niet hoeven te sturen haha. ik rij er lekker buiten mee in het bos maar heb er nu voor de zekerheid nog wel een bitje bij ingangen voor het geval dat.
In de bak rij ik gewoon met bit en zoals je in het andere topic gelezen heb is dat al een hele toer ;)
Ctje :)
Gebruikersavatar
Lisa
Berichten: 6858
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 16:46
Locatie: Steenwijk

Re: Welk type bitloos hoofdstel?

Bericht door Lisa » vr 30 nov 2012, 16:48

Ja het is maar net wat je zelf fijn vind. Ik rijd ook met touwhalster, maar dan rijd ik op een hee andere manier als met de meroth of met bit.
Uittesten kijken.wat bij jullie past
Vera toch nog beetje ''mijn'' topper!
Alinde mijn ster!!
26 mei 2009 geboren: Finn een (reinar/anton)!!!!


5 mei 2011 geboren: Hjala!!

Alinde... bedankt voor alles meissie!
Plaats reactie