Over het maken van een moeilijke beslissing..

Vertel hier wat je vandaag met je fjord hebt gedaan.
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Esther » do 25 okt 2012, 20:13

Tja, ik had hier en daar al eens laten doorschemeren dat ik de kluts behoorlijk kwijt was, dus hierbij het verhaaltje erachter.

Het begon in Barendrecht op de keuring, daar zag ik Caija. Ik herkende veel Jeskim in haar, viel kortgezegd gewoon als een baksteen voor haar!!
Jes staat nu natuurlijk alweer een poosje op de dagbesteding, maar ik mis haar behoorlijk, vooral die relaxte bosritjes met haar. Teugeltje los, geen gedoe, gewoon gaan.

En toen kwam Caija te koop en begon het spoken in mijn hoofd. Ik hoorde dat ze erg braaf was, leuk te rijden en zag mezelf al op JeskimJunior door het bos gaan. Het bleef niet bij dromen ik wilde toch gaan kijken, ik heb natuurlijk twee fantastische paarden, maar dat buitenrijden met Tea is gewoon weinig gedaan, is nogal druk O:) . Fjella is nog zo jong en ik ben niet echt goed in het rijden, dus ik begon te twijfelen of Fjella het wel voor mij zou zijn. Ik heb met haar, dacht ik, weinig klik..

Dus togen mijn ouders en ik op een zondag naar de Hoekse Waard om bij Caija te gaan kijken. Ik moest gewoon weten of ik door Caija niet te kopen de kans van mijn leven misliep.
Toen ik haar zag, ook al was dat niet helemaal zoals gepland, hihi, viel ik weer voor haar. Ze deed me vreselijk aan Jes denken, qua uiterlijk, oogopslag en gedrag. Ilona haar gezadeld en even rondgereden, ik er nog even op, voelde als thuiskomen!! Ze liep lekker, ondanks de natte zware bak.

Thuis gekomen moest ik gaan nadenken wat ik wilde.. Mijn vader houdt als regel twee volwassen paarden (excl Jeskim, daar is altijd plek voor), dus één erin is één eruit..
Als eerste dacht ik Fjella verkopen, maar ja, ze is wel lief, pakt het allemaal goed op al is het geen dooie, ken haar al sinds haar geboorte. Heb een behoorlijke haat-liefde verhouding met haar, hihi.. Het is wel een paard met toekomst en iedereen om mij heen raadde me af om Fjel te verkopen, Bart en mijn pa voorop, die Fjel raakt zeker een snaar bij sommige kerels := . Zelfs al heeft Fjel het ooit gepresteerd om de stal blank te zetten door de kraan los te draaien, mijn pa kan het allemaal van haar hebben en doet het af als een paard met humor waar je gewoon wel eens wat werk mee hebt.. 8)7
Hoewel ik dus vaak heb gezegd dat ik Fjella misschien nog wel eens zou verkopen, of tegen Fjella zelf dat ze door de gehaktmolen zou, had ik het moeilijker dan verwacht met een eventueel afscheid. Blijkbaar heeft ze zich al dieper in mijn hart gewroet dan ik zelf vermoedde. De herkenning als ze me ziet, oortjes erop, olijke kop. Altijd bereid om mee te gaan om wat te doen, wat de ene keer beter gaat dan de andere, maar daar is het een jong paard voor, en meestal ging het toch ook wel erg goed.
Tja, Tea dan.. Ook nog even overwogen, doorgaan met een jonge Tea en een jonge Jeskim, maar dat leverde al zoveel tranen en verdriet op dat ik dat vrij snel weer van me af heb gezet..

Ik wist het dus niet meer. Had nu eens een echte reden om niet te kunnen slapen. Ik heb gehuild, gepiekerd, getobd, was er gewoon misselijk van..

Om uiteindelijk een keuze te maken moest iemand blijbaar tegen mij zeggen 'meid, laat die Caija gewoon staan en houd Tea en Fjella gewoon'.
Die keuze gaf mij zoveel rust dat ik het dus daar bij gehouden heb..

Voor mij dus geen veranderingen, Tea lekker houden, mooie veulentjes fokken en mennen en maar zien waar het met Fjella naar toe gaat. Maar ik besef me nu goed hoe diep die 'kleine' meid van me eigenlijk zit. Waardeer haar er meer om, ik heb nu voor haar gekozen en ga er nu echt voor met haar.

Nu ik dit schrijf is het alweer een dikke week achter de rug en ik voel me nog steeds zeer content met mijn beslissing, blijkbaar de juiste..

Het heeft dus niet aan Caija gelegen dat ze hier niet heen komt verhuizen, want echt als je op zoek bent naar een leuk paardje dan is het een aanrader!! +:)+
Wilde ook wel dat ik haar er gewoon bij kon nemen, maar niet alleen mijn ouders houden het tegen, ik vind zelf ook twee wel zat hoor.

Het is misschien wat een sentimenteel verhaal geworden, beetje penny, maar goed, dat mag af en toe toch?? O:)
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Dennis
Berichten: 10349
Lid geworden op: ma 08 jun 2009, 16:52
Locatie: Veghel

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Dennis » do 25 okt 2012, 20:21

Als er zoveel tranen bij komen kijken, dan heb je zo de juiste beslissing genomen
Grete 09-06-1986 * 27-12-2012
Norka 21-05-1993 * 15-02-2012
Ulrieke 06-06-1999 * 25-04-2015
Geke 13-05-2010 * 23-04-2015
Gebruikersavatar
janna
Berichten: 10163
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 17:18
Locatie: steenwijk
Contacteer:

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door janna » do 25 okt 2012, 20:26

Dat mag zeker! :D
En ik blijf erbij, Fjell wordt dat paardje waar je straks lekker met een lang teugeltje door het bos kan rijden. Ze is jong, moet nog veel leren... maar lekker nuchter in het werk. Daarnaast heeft ze hier en daar een tikkeltje eigenwijsheid om je wakker te houden. Dit wordt jou toppertje, je maatje! +:)+
Giel
(Timor x Yanneke v. Sverre)

Norvyn
(Timor x Gentle v. Drafur)
Gebruikersavatar
foss
Berichten: 10227
Lid geworden op: do 11 jun 2009, 17:22
Locatie: Huizen

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door foss » vr 26 okt 2012, 03:19

Beslissingen nemen zijn moeilijk je heb de juiste keuze gemaakt en je gevoel gevolgd.
Dan zie je maar weer dat je over dit soort dingen goed moet nadenken dan kan je pas de juiste beslissing nemen.
Als ik naar een paard ga kijken en de verkoper wil gelijk een antwoord haak ik af wil er eerst rustig over nadenken is het paard dan weg dan is hij mij niet gegund.
Het komt allemaal goed met jou en Fjella
http://www.fjorkahoeve.nl
Rumex ( Kalypso)Muis (Briggen) Uzziel (Arin) Urjan (Briggen)Wieke ( Arin) Bjorna (Reitze) Freek(Briggen) Indre ( Hermansen) Oline (Tempo) Kjellwin ( Manus) Philos ( Tempo )Marlando ( Hermansen)Odalein ( Brijol)
Gebruikersavatar
wolkj
Berichten: 2226
Lid geworden op: ma 01 mar 2010, 11:51
Locatie: Zierikzee

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door wolkj » vr 26 okt 2012, 06:30

Wat interessant om je verhaal te lezen Esther, ik begon en ik dacht oké Caija staat bij haar in de wei.
Mooi om te lezen hoe je dan ontdekt dat Fjella veel voor je betekend, en het is ook een super mooie meid ook!

Knappe beslissingen en ik geloof er ook in dat het de juiste is!
Faira (Orsta X Manus) :L)
Mennen Dressuur B+7 L+14 M+9 Vaardigheid L+10 M+1 Districtskampioen indoor Dressuur klasse L 2014

Yoep (KWPN)
Mennen Dressuur L+4 Vaardigheid +1 SGMW klasse 1 +9
Gebruikersavatar
Ingele
Berichten: 5139
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:31
Locatie: Arnhem

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Ingele » vr 26 okt 2012, 10:13

Klinkt als een goed besluit, soms heb je "iets" nodig om te weten hoe dingen precies zitten!
Geniet van je meiden!
Gebruikersavatar
Bella
Berichten: 17591
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 11:59
Locatie: Wanneperveen ;)
Contacteer:

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Bella » vr 26 okt 2012, 18:24

Nog nooit eigenlijk iemand het advies aan de hand gedaan waarbij ik zei: "Om welk besluit moet je het hardst huilen"..:= maar gelukkig ben je er uit achteraf toch relatief snel uit gekomen. Caija zul je altijd bewonderen, maar met Tea en Fjella ben je simpelweg nog niet 'klaar' in hun loopbaan!
Geluk is de vrucht van intens werk
Gebruikersavatar
Ivonne
Berichten: 18221
Lid geworden op: di 06 feb 2007, 12:54
Locatie: Eexterzandvoort

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Ivonne » vr 26 okt 2012, 18:32

Tuurlijk mag dat, Penny verhaaltjes....

Was een lastige keuze, maar gelukkig ben je content met wat je hebt beslist. Ik herken het wel, toen Ché te koop kwam moest ik ook wel sterk in mijn schoenen staan. Ik zou er niet 1 om weg doen, en heb geen geld voor 3 paarden. Maar echt ontspannen is het niet om met Marga alleen te rijden. Als er iemand meegaat is het ok, maar als ik alleen ga is ze zó druk en mijn lichaam heeft het daar zwaar mee. Fatoush wordt niet oud, maar hóe oud? Ik dacht: straks laat ik Ché lopen en is Fatoush binnen een maand weg....
Ik hoop echt dat je nog gaat zien dat Fjella een prachtmeid is en het komt helemaal goed met jullie joh!
Baranna 13-5-2006
Kayo v. Anton m. Meline 11-4-2014

Right from the start you were a thief, you stole my heart.....
In loving memory Fatoush 26-5-2009 - 19-8-2014
Marga v. Sebastian m. Ingmar 3-5-1992 - 11-11-2015
Mijn (t)rots in de branding....
Gebruikersavatar
Annemarie
Berichten: 11576
Lid geworden op: di 08 feb 2005, 12:11
Locatie: Gieten

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Annemarie » vr 26 okt 2012, 19:21

Oh, herkenbaar Esther. Die van waar huil je het meest om levert meestal wel duidelijkheid ja. Niks penny's aan hoor, geeft gewoon aan dat je er echt goed over nagedacht hebt. Veel plezier met de paardjes die je al had :)) :D .
Annemarie, Nisko de bos-cross Fjord en nieuwe crack Anka, B+11, L1 +11, L2+10, M1+11, M2 startgerechtigd (v. Manus).
Rust zacht Anka (v. Reitse).
Op 31 mei 2010 is Gjendra geboren, dochter van Nisko en Karant!
Fam.Heidotting
Berichten: 85
Lid geworden op: zo 08 aug 2010, 12:35
Locatie: Klazienaveen

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Fam.Heidotting » za 27 okt 2012, 10:29

Altijd moeilijk om zoiets te beslissen .
maar het enige wat je kan doen is goed nadenken .
En doen wat je hart je ingeeft .
Dit gaat bij ons over het algemeen goed .
En volgens mij heb je dat nu ook gedaan dus veel plezier met je paarden.
gr.Fam.Heidotting
Gebruikersavatar
Ilona
Berichten: 6419
Lid geworden op: vr 11 apr 2008, 18:40
Locatie: Goeree-Overflakkee

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Ilona » za 27 okt 2012, 11:40

De kluts is weer terecht dus :D
Castor :L (v Topas) en Enzo de pret-terrorshet :D
the art of riding is to keep the horse between you and the ground. Afbeelding
Gebruikersavatar
rowenna
Berichten: 4730
Lid geworden op: ma 14 dec 2009, 13:56
Locatie: beuningen

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door rowenna » za 27 okt 2012, 11:41

Ik denk dat je inderdaad een goede beslissing heb genomen.
Als je alleen al bij het idee van 1 van je andere paarden verkopen al een huilbui krijgt dan zou het '' dom '' zijn als je je ze weg doet. Deze dieren horen gewoon bij jou.
♥Udo 08-03-1999
♥James 08-05-2010
♥Fimke 24-04-2011

♥Een goed paard heeft geen kleur, maar een aalstreep

heeft de ene de vorm en de andere de kleur, zijn ze samen een gewone fjord( Fimke en James)
Gebruikersavatar
Anita
Berichten: 17518
Lid geworden op: za 09 dec 2006, 12:10
Locatie: Mantinge (Dr.)
Contacteer:

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Anita » za 27 okt 2012, 12:04

Op zich is het jammer dat er niet een extra plekje is voor Caija (maar wel heel begrijpelijk) maar Tea of Fjella er voor inruilen is gewoon geen optie. Je timmert met deze 2 dames goed aan de weg en dan zou je dat gedeeltelijk teniet gaan doen, is geen goede keuze.
Meline (Havstad) moeder/oma van:
Djambo, Ferro, Gino, Hindra, Indre, Jilco, Mirko, Leneke, Mara, Marinde, Nivar, Nolan

Kayo (van Ivonne)

┼Celony en Luco


Afbeelding
Gebruikersavatar
Marijke_
Berichten: 12769
Lid geworden op: vr 03 mar 2006, 14:00
Locatie: Heerhugowaard

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Marijke_ » zo 28 okt 2012, 00:42

Goede keus Esther, soms heeft het wat zoek geraakte klutsen nodig maar die komen altijd weer terecht ;-). Je hebt Fjella destijds natuurlijk ook niet voor niets gekocht als top teatelg. Heeft meer te maken met je eigen hart openstellen dan met Fjella. Ook wel weer mooi zo' n realitycheck! Kan gek lopen....
Morgan!! :L
----------------------------------------
Rosco --> *3 april 1996 / +29 juni 2010
Cratos --> *18 mei 2004 / +9 maart 2010
Gebruikersavatar
Naisven
Moderator
Berichten: 9968
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 18:20
Locatie: Odijk

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Naisven » zo 28 okt 2012, 08:42

Prachtig verteld Esther en zo te lezen heb je de juiste keuze gemaakt.
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Esther » zo 28 okt 2012, 10:53

Heb inderdaad altijd mijn reserves gehouden bij Fjella.. Dat hoeft nu niet meer!!
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Megan
Berichten: 2619
Lid geworden op: vr 25 jan 2008, 22:01
Locatie: Borger

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Megan » zo 28 okt 2012, 10:54

Goede beslissing om je hart te volgen.
Soms gebeurt er iets wat je doet beseffen wat voor geweldige paardjes je al hebt!
Zero: Orsta x Tunar Dorinn: Ismo x Orsta
Haugeblakken 1979 - 2007
Zigrun v.Fordin 1979 - 2007
Reya v.Knud 1972 - 1998
Gebruikersavatar
Anita
Berichten: 17518
Lid geworden op: za 09 dec 2006, 12:10
Locatie: Mantinge (Dr.)
Contacteer:

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Anita » zo 28 okt 2012, 11:01

Esther schreef:Heb inderdaad altijd mijn reserves gehouden bij Fjella.. Dat hoeft nu niet meer!!
Dan willen we ook niks meer horen over dat grote hoofd van dr :P :D Ga er vol voor meid, is je gegund.
Meline (Havstad) moeder/oma van:
Djambo, Ferro, Gino, Hindra, Indre, Jilco, Mirko, Leneke, Mara, Marinde, Nivar, Nolan

Kayo (van Ivonne)

┼Celony en Luco


Afbeelding
Gebruikersavatar
Sjolvir
Berichten: 7051
Lid geworden op: za 07 jul 2007, 21:42
Locatie: daar waar het te druk is.

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Sjolvir » zo 28 okt 2012, 13:52

Soms denken we dat we wat anders willen, alleen realiseren we ons niet altijd op tijd dat wat we hebben
ook al bijzonder is.
Zo te lezen heb jij je gerealiseerd dat dat wat je al hebt ook bijzonder is, hoe leuk het alternatief ook zou zijn,
het alternatief, toch net niet bijzonder genoeg is om dat wat je al hebt over hoop te halen.
Hepsie, dochter van Sjolvir (Brus x Drag) x Zortin, *14 april 2011
Sjolvir (Brusvein x Drageset) *1997, mijn ster op aarde! en aan de hemel sinds november 2016
Tobago aus der schützenden Hand, Knabstrupper *2005 Soms net een fjord!
Gebruikersavatar
Anne&Wendie
Berichten: 5752
Lid geworden op: di 13 mar 2007, 16:29
Contacteer:

Re: Over het maken van een moeilijke beslissing..

Bericht door Anne&Wendie » zo 28 okt 2012, 14:07

Kan me heel goed voorstellen dat je hier mee geworsteld hebt.
Maar als ik het zo lees heb je de juiste beslissing genomen.

En als ik de reacties lees van de mensen die dicht bij je staan ga je een wereld paard aan
Fjella krijgen.
Trees
Hinte
Gipsy
Meis

Mini fjorden power *o/*


Bas en Wilco voor altijd in ons hart
Plaats reactie