Pagina 1 van 2

Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:22
door amethist
Hallo,

Ik kan nergens een voorstel topic vinden en vind het naar om mij zomaar in een discussie te mengen dus vandaar dat ik mij en onze paarden even voorstel.

Ik ben dus Amethist of eigenlijk stiekem gewoon Marrgiet. Wij wonen net over de grens in duitsland. Ik ben mijn hele leven al doodsbang geweest voor pony's en paarden. Mijn vriendin hier fokt met mini paardjes en zelfs voor dat maatje was ik bang. Ja ze waren erg leuk achter een draadje.

Daar wilde ik vanaf dus ben ik 1,5 jaar geleden begonnen met lessen. Ik heb 10 zit lesjes gehad. Dus aan de longeer lijn rondjes maken en letten op je balance en zit. Ik kwam er al snel achter dat ik het leuk vond maar zo niet van mijn angst af kwam. Dus we zijn op zoek gegaan naar een eigen gezins paardje. Dat werd Odet onze fjord. Odet is een doorgewinterd koetspaard en had alles in haar leven al gezin en dus nergens bang voor. Daar is eigenlijk pas echt onze reis begonnen.

Ik had een paard en durfde haar niet eens zelf uit de wei te halen. Ik kwam eigenlijk meteen met mensen in aanraking die aan NH en parelli deden. Dat sprak mij aan. Dat werd mijn weg om over mijn angst heen te komen.

Inderdaad een maand later was de grootste angst weg en durfde ik zonder angst mijn eigen paard uit de wei te halen. Ik ben nu geheel over mijn angsten heen. Het enige waar ik nog angst voor heb is rijden. Ik rij wel maar doordat ik natuurlijk weinig tot geen rij ervaring heb voe ik mij vaak nog onzeker. In de rijbak gaat het al redelijk goed maar een buitenrit is nog wel een hele gewaagde stap.

Ondertussen hebben we 4 eigen paarden op een eigen weide die ingedeeld is in een paddock paradise. Met alle paarden doen wij Parelli. Naats Odet hebben we een draver van 22 jaar (lady). een fries van 15 jaar (maaike) en de enige heer een Shet van 3 met de naam Sieb.

Odet....
Afbeelding

Lady.....
Afbeelding

Maaike....
Afbeelding

Sieb.....
Afbeelding

En voor wat bewegende beelden....
http://www.youtube.com/watch?v=IqnhKvzw ... r_embedded

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:28
door leoensuzanne
Welkom op FW.
Ik kan helaas je foto's en filmpjes niet bekijken.
Ik ben Suzanne, getrouwd met Leo, en mama van Jessie en Evi. Mijn paardjes staan in mijn onderschrift.

Ik wens je veel lees- en postplezier op dit verslavende forum!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:32
door Ivonne
ik zie je foto's ook niet :n

Welkom hier!
Ik ben Ivonne, 44 jaar. Ik heb zelf een 18 jarige fjordenmerrie Marga en haar bijna 2 jarige zoon Fatoush. Mijn vriend heeft een KWPN-er, Baranna.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:33
door amethist
Ik heb ondertussen de linkjes maar even vlug aan gepast ok al zijn het niet de mooiste foto's maar dan hebben jullie toch een idee. Bedankt voor je welkoms berichtje.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:36
door Anita
Bij de eerste keer laden lukte het mij ook niet maar nu heb ik alles gezien. Voor iemand die tot voor kort nog bang was voor paarden ben je zeer voortvarend bezig door er 2 tegelijk te longeren. Leuk gezicht hoor.
Ik ben Anita, 48 jr. en getrouwd met Jeroen. Mijn Fjorden vind je ook allemaal in mijn onderschrift. Heel veel plezier hier.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:36
door Ivonne
ja, nu zie ik ze! Leuke foto's hoor

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:39
door claudia
Welkom hier.

Ik ben Claudia en ben in het bezit van 3 echte mannen.(Alco , oen en Guuske) en daarnaast rij ik nog mijn wedstrijdtoppertje Zortin.
(en Nono de shet)

Wat een aktie, bang van paarden en dan ondertussen heb je er vier, geweldig.
Veel plezier hier.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:43
door roos
Welkom hier!

Ik ben Roselie en in het bezit van 2 hele knappe lieve fjordenmannen.
Dancer(onbekend X onbekend)en Ekdal(Timor X Anton)
In het dagelijkse leven ben ik juf van een groep kleuters.

Veel plezier hier!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:48
door Charret
Hoi! Welkom hier en veel plezier. Wat voor een bloedlijnen zitten er achter je Fjord en Fries?
Ik ben Charret, 25 jaar. Ik ben de trotse eigenaar van Alies, Dragan [haar zoon] Jouke onze Friese ruin en Sam mijn shet.

Wat een leuk verhaal. Ik herken er het verhaal van mijn moeder is. Zij is altijd als de dood voor paarden geweest. Op een paardenmarkt waar we eens waren vroeg ze aan de boer of ze er achterlangs kon lopen. De boer kijkt en ziet dat ze naar zijn shetlander veulentje van nog geen 40cm hoog wijst. Hij kwam niet meer bij van het lachen, mijn moeder was bloedserieus. Toen ik Alies kreeg kwam ze daardoor steeds meer in aanraking met paarden en werd zodoende verliefd op onze Fries van 1,70m. Hahaha, zo zo raar kan het lopen idd.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:56
door SandraJimmy
Welkom :D
Wat super dat je je zo over je angst hebt gezet +:)+

Ik ben Sandra, 24 jaar en heb een Arabier kruising van 10, Silence en een Fjord van 11, Jimmy. Hem zie je hier ook zo af en toe weleens voorbij komen ;)

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 20:56
door tottietut
Welkom hier, wat dapper zeg dat je je toch aan de paarden hebt gewaagd!!!

Ik ben Maartje, getrouwd met Tako en mama van Charlotte en Jasmijn.
En natuurlijk is er dan ook nog mijn blonde paardenbeest Victor.
Wat grappig dat je net over de grens woont, wij wonen hier precies tegen de duitse grens aan.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 21:12
door amethist
Dank jullie wel voor de leuke berichtjes.

Anita45 schreef:Voor iemand die tot voor kort nog bang was voor paarden ben je zeer voortvarend bezig door er 2 tegelijk te longeren. Leuk gezicht hoor.
Ik begrijp dat je denk dat ik 2 paarden tegelijkertijd aan het longeren ben maar eigenlijk ben ik daar gewoon met 2 paarden tegelijkertijd op de cirkel aan het spelen. Het is toch net anders als longeren omdat ik ze allerlei dingen laat doen op de cirkel en ze nooit meer als 3 tot 4 rondes op de cirkel laat zonder wat te doen. Of ik wandel de hele wei door terwijl hun in de de cirkel om mij heen blijven lopen en tussen door keer ik ze in een vloeiende beweging om zodat ze de anderkant op lopen. Er is eigenlijk meer connectie zo op de cirkel. In het stukje film liet ik ze beide stoppen, soms laat ik ze ook nog een stukje achteruit lopen op de cirkel.

Als je mij 3 jaar geleden had gezegd dat ik 4 paarden zou hebben zou ik iedereen voor gek verklaard hebben. Nu is het mijn leven. Maar Odet is echt wel mijn favorietje. Ze was in het begin zo enorm lomp en nu is ze zo anders. Rijden doen we meestal gewoon op een barebackpad en bitloos met touwhalster. Ze heeft een enorm lief karakter ook al is het zeker geen doetje. Ze is een super alpha merrie. Vaak als ik dan toch wel weer eens wordt overvallen door angst maakt zij mij rustig. Zoals laatst dat ik na lange tijd toch weer met een groepje mee ging op buiten rit dan ben ik bloed nerveus en dan kijkt zij mij zo aan van.... komt wel goed vrouwtje.

Odet is overigens een dochter van havstad en Kirsten. Niet dat het voor mij wat uit maakt want voor mij is ze gewoon Top!!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: wo 23 feb 2011, 21:51
door nancy imka
He wat leuk dat je zo omgeslagen bent. Ik ben nancy 29 jaar en heb twee fjordenmeiden. Een van 22 en een van 2½ jaar.

Veel plezier op het forum!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 00:36
door Bailey
Welkom hier en veel plezier!

Ik ben Sterre, Bailey is mijn vijfjarige fjordenvent

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 01:46
door Anna
Welkom op dit geweldige forum, ik ben Anna (49 jaar) en eigenaar van Tasja en haar zoon Fugo, veel plezier

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 06:06
door Viv
Hoi welkom hier!
Ik ben Viv en ben eigenaar van Cadiz van bijna 5. Veel topicplezier!!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 06:10
door prebalia
Welkom! Leuk dat je dit forum gevonden hebt. Plezier met Parelli!

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 07:04
door ing-1970
Hoi

Welkom op dit idd verslavende forum,
Ik ben Inge 40 lentes jong,en heb ook een Ctje genaamd Corner van 4 1/2

leuk filmpje,enne amethist doe je iets met stenen ?

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 07:13
door Megan
Welkom, ik ben Megan, woon in Drenthe met mijn vriend en 3 katten. Ik heb 2 ruinen Zero en Dorinn.
Veel plezier hier.

Re: Voorstel rondje

Geplaatst: do 24 feb 2011, 08:16
door Nathalie
Hoi,
ook van mij een welkom hier. Ik ben Nathalie en woon met mijn man en 3 kinderen in de flevopolder. Wij hebben (naast nog de andere dierenhave) een Fjord Cos en een shetlander P.C. (van ons dochtertje)