Pagina 1 van 2

Met zonder handen!!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 18:50
door Esther
Vandaag met Bente naar de binnenbak geweest, ik moet er toch zo af en toe even op stappen.. Dus mijn vader opgetrommeld, Bente in de trailer en op pad..
We moesten met de trekker en jullie weten misschien dat daar niet twee mensen in passen, dus ik op een krukje voor in de trailer..
Helaas had het krukje buiten gestaan en zat er ijs in wat onder de warmte van mijn kont begon te smelten.. Dus toen ik eraf stapte had ik meteen een natte kont.. Handig!!

Ik hoopte maar dat er niemand was. Er was nog een kerel een paard aan het longeren, maar die was gelukkig net klaar en eerst Bente dus maar even losgegooid. Van rennen komt met die vorst weinig, allemaal hobbels in de wei, dus het leek mij verstandig om haar even uit te laten racen.. Viel me nog mee, ze bokte niet eens echt, alleen hollen..
Ze heeft nog wel even een lekker showdrafje laten zien met het staartje in de lucht..

Daarna opgezadeld, hoofdstel in, halster erover en haar even aan het halster gelongeerd. Ze doet het echt goed aan de longe. Netjes stappen, draven, terug komen e.d. Echt keurig voor een paardje waar eigenlijk maar weinig mee is gelongeerd. Ze trekt ook niet echt of breekt niet uit..
Ook aan de longe kwamen er geen bokjes of rare dingen, dus vaders Bente vasthouden ik erop..
Voor het kloppen op het zadel heeft ze totaal geen aandacht meer, als ik ernaast spring kijkt ze nog even, maar allemaal appeltje eitje..

Dus ik in het zadel en mijn vader liep ernaast. Ze heeft wel heel erg de neiging om stijf naast mijn vader te gaan lopen. Maar dat werd steeds beter. Nog wel steun aan hem bij de 'enge' deur.. Wat daar toch mee was?

Daarna mijn vader de longe wat laten vieren en dus een stukje van mijn vader af rijden. Dan wil ze nog graag naar mijn vader, maar gaat redelijk goed.. Ze was echt heel kalm, dus na een paar rondjes heb ik tegen mijn vader gezegd dat hij de longe los mocht klikken, maar dat hij er wel eerst naast moest blijven zodat Bente het nog niet meteen door had.
En daar ging ik, voor het eerst helemaal los door de bak met Bente!! Een nieuwe mijlpaal!!
Langzaam aan liep mijn vader meer naar het midden van de bak en stond op het laatst daar stil..
Ze deed het best braaf. Was af en toe wat afgeleid door alles wat er om de bak gebeurde, maar ze bleef superbraaf. Even van hand veranderen, qua sturen luistert ze nog het best naar mijn lichaamshouding. Ik pak er een klein beetje teugel bij zodat ze dat ook leert.
Als ze stil bleef staan even klikken met de tong en ze gaat weer. Tevens geef ik dan ook wat been zodat ze ook dat leert.

Maar superbraaf hoor, die doet geen stap verkeerd!! Ze vind het allemaal wel prima eigenlijk..

Er was best een boel gedoe in de stal, mensen die met een paard aankwamen en gingen borstelen, mensen lopen heen en weer, een paard dat ineens tegen de wand begint te slaan, Bente maakt het allemaal niets uit, ze kijkt, maar ik heb geen enkele schrikreactie of spanning in haar lichaam kunnen voelen..

Na het rijden mocht ze nog even los in de bak, die nog leeg was. Kon ik de spulletjes vast opruimen. Eerst ging ze lekker even kriebelen tegen de bakrand en daarna was ze ineens weg, hihi.. Lag lekker in het losse zand te rollen!! Wel in het hoekje vlak bij mij, maar ze durfde het wel!!
Is ook wel lekker want in de wei rollen is op het moment niet echt comfortabel..

Daarna dekentje op en weer in de trailer. De trailer houdt ze niet zo van.. Ze gaat er niet graag in. Ze geeft zich wel over, maar probeert toch even om stil te blijven staan.. Gelukkig heb ik nog nooit opgegeven, dus na een paar tellen stapt ze dan toch maar op de klep, ze weet dat er toch niets anders op zit..

Thuis eerst nog even in de stal met wat hooi en later weer lekker in de wei met mama..

Geplaatst: za 10 jan 2009, 18:59
door Claudje
Jeetje Es, wat goed! En dat van die 'kleine' Bente :D Ik kan niet wachten tot ik ook met Keet aan de slag kan!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 19:01
door Reinou
Wat een heerlijk gevoel is dat he?
Klinkt super joh, ga zo door!!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 19:38
door Anita
Tja, wat moet ik nog zeggen, Bente is JOUW paardje.

Geplaatst: za 10 jan 2009, 19:47
door Machteld&Falco
Klinkt goed Esther. Zeker omdat je niet zo veel met dr aan de slag gaat.

Geplaatst: za 10 jan 2009, 20:00
door Marijke_
Super Esther! Die smurf van je doet het toch mooi maar even.
Heerlijk gevoel he?

Geplaatst: za 10 jan 2009, 20:21
door nancy imka
Maarre Esther, als die pa van jou dan toch in het midden staat moet je hem natuurlijk wel een foto toestel in zn handen geven :) Goed joh meid dat het allemaal goed ging!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 20:53
door colunder
super hoor!
je kan met recht trots zijn op je paardje en ook op jezelf!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 20:54
door Anne&Wendie
Wat moet jij trots op haar zijn, en terecht!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 21:54
door Tamara
in een woord geweldig!

Geplaatst: za 10 jan 2009, 22:16
door grietsje
Zoo dat moet jou wel een heel goed en trots gevoel geven! Super hoor!

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 09:04
door Senna&Cajra
Wat een zalig dier heb je daar.

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 09:43
door truus1970
supr, vindt dr al zo leuk

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 10:32
door Daphne_65
super Esther!!! weer een stapje verder!! Volgens mij is Bente echt een superbraaf diertje!

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 11:05
door janna
He dat is mooi nieuws. Gaat lekker dus. Top!
Lekker zo doorgaan en dan kan je straks lekker rijden met bente.

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 14:40
door Bella
Tja ik kan niet anders dan met Anita haar woorden meegaan Esther. Bente geeft jou echt het vertrouwen en moed om de dingen meer en meer aan te pakken +:)+

Geplaatst: zo 11 jan 2009, 15:53
door Marloes
Wat fijn dat het zo goed ging zeg! :j
Volgende keer een fototoestel meenemen hoor. ;)

Re: Met zonder handen!!

Geplaatst: do 22 jan 2009, 16:25
door Julie
Mooi dat het zo goed gaat! :D

Re: Met zonder handen!!

Geplaatst: vr 23 jan 2009, 11:24
door Vera
klinkt goed!

heb ik het nou zo mis, of zag ik haar gisteren op marktplaats staan?

Re: Met zonder handen!!

Geplaatst: vr 23 jan 2009, 16:00
door Esther
Ze staat niet op marktplaats, voor zover ik weet, hihi..
Heb je een link??