Pagina 1 van 2

Reader geweest voor Dakota

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 11:55
door Dreeke
Vandaag is Cobi de Gooyer voor Dakota geweest http://www.whisperenergy.nl/
bij deze vrouw heb ik de workshop paardencommunicatie bij gevolgd.
Omdat ik zo onder de indruk was van haar gave, en ik met Dakoot
communicatieproblemen heb, is ze vanmorgen om 9.30 bij ons op stal
geweest om met Dakota te "praten".


De "problemen" die ik met Dakota heb zijn onder andere het bijten, niet luisteren, geen respect etc.

Cobi vertelde me dat Dakota mij ziet als zijn vriendin, niet als leider.
Ik sta bij Dakota in rang nog onder Dhalene waardoor hij dus totaal geen
respect voor mij heeft. Dakota is al volop aan het puberen, hij loopt een stuk voor op andere leeftijdsgenootjes,
hij is erg slim en weet van mijn goedheid naar hem uit goed misbruik te maken.
Zodra ik in de wei kom voelt hij mijn onzekerheid al "wat flikt hij me vandaag weer".
Hij verveelt zich, Dakota is een werker, een harde werker, hij wil niets liever dan aan de slag gaan met mij,
bezig zijn, dingen doen waar hij over na moet denken. Cobi stelde me voor om met grondwerk te gaan beginnen, hem laten denken en dingen laten doen.

Ze zei ook dat ik hem niet zo moet verwennen met lekkere dingen zoals appels en wortels,
hij moet ook leren dat een knuffel of een aai over zn neus ook liefde is, niet alleen die dikke winterpeen die hij krijgt.
(Dakota krijgt dus ook altijd appels en peen). Cobi vertelde me dat ik met werken met mn stem, dus niet met slaan,
Dakota reageert op zware mannen stemmen, dus zal ik mn stem wat moeten verlagen als hij iets doet wat niet mag. Nee is nee, dat moet hij leren.

Over de dood van Vinga wilde Dakota niet veel kwijt, hij mist haar nog heel erg, en het ligt nog te gevoelig bij hem. Hij heeft er wel vrede mee maar hij wilde er niet veel over kwijt. Cobi vertelde me dat Vinga nog vaak aanwezig is op stal, ze is bij Dakota en ook bij mij, ze vertelde me dat Vinga ook bij mij thuis is omdat ik er nog erg veel mee bezig ben.
Ze vertelde me dat ik een kaarsje bij haar foto moest aansteken, zodat ze naar het licht komt, en zo haar weg naar boven kan vervolgen zodat ze zelf ook meer rust heeft.

Dakota heeft het karakter van zijn moeder vertelde Cobi, hij zit nu in een moeilijke fase, maar het wordt uiteindelijk een super paard met een heel zacht karakter. Hij heeft een ernom sterke achterhand zijn voorhand iets minder dus daar moet ik aan gaan werken als de tijd daar is. Ze wees me erop dat hij gevoelig is in de rug dus ik moet echt een heel goed passend zadel aanschaffen. Dakota vertelde haar dat zijn hoeven met nattigheid snel week worden, en liever niet in natte paddocks wilt staan (Dakoot loopt dus ook om plassen heen in de wei, modder staat hij ook niet 123 in, terwijl Dhalene overal in staat)

Toekomst beelden die Dakota laat zien zijn veel werken, springen vind hij het einde, en voor de kar lopen lijkt hem ook wel wat. Het is een paard wat moet werken, als hij in de wei blijft staan verveelt hij zich.

Tot slot de vraag, is Dakoot blij met mij?
Cobi zei dat Dakota dol op me is, hij heel veel van me houd (toen ze dat vertelde draaide Dakota zn hoofd naar ons toe en hinnikte zacht :L )

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:03
door yvette
Fijn dat je er zo'n goed gevoel van kreeg.
En ik denk niet dat er veel verrassends uit is gekomen (gelukkig maar). Komt helemaal goed met jullie!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:05
door Lot
Jeetje wat een verhaal! Ik was na die workshop al onder de indruk van haar maar nu nog meer!
Ik herken wel dingen van Dakoot in het verhaal. Ik hoop dat je er wat aan hebt.

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:07
door Viv
Tsja klinkt gewoon als een normale jaarlingruin hoor. Cadiz had precies hetzelfde gedrag toen we hem kochten.

Kan je echt het loswerken en grondwerk aanbevelen van Emiel. Issie én aan het "werk" én je positioneert jezelf meer als leider. Heb je 2 vliegjes in 1 klapje.

Beloon alleen als het echt nodig is en alssie écht iets nieuws leert. En dan is een kroeltje genoeg.

Daar hoef je geen reader voor te zijn hoor, dat had je zelf ook kunnen bedenken. :D

En nee hoor hij is echt niet te jong voor grondwerk, liever dat dan een ongeleid projectiel alssie ouder en vooral sterker is.

veel grondwerkplezier!!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:08
door Dreeke
@ Yvette: toen ze Dakota zag staan in de wei voelde ze zijn temperament en zei ze tegen me je moet niet schrikken als ik
je zeg dat je hem moet verkopen omdat je hem niet aankan....
Gelukkig bleek dit niet het geval toen ze eenmaal met hem aan de slag ging.

@ Lot: ik heb voor jouw ook nog informatie over Dhalene, maar dat vertel ik je op stal wel ;)

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:13
door Lot
Dreeke schreef:@ Lot: ik heb voor jouw ook nog informatie over Dhalene, maar dat vertel ik je op stal wel ;)
Je maakt me wel nieuwsgierig hoor!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:13
door Jilly
Klinkt idd als een echt naarling, kan die van mij er ook helemaal in herkennen toen hij zo oud was.

Wel mooi dat hij zo over z'n mammie kan 'vertellen'.

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 12:14
door Ilonka
Wel bijzonder weer Andrea, succes er mee!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 13:03
door Leentje
altijd mooi als iemand dingen verteld,waar je zo jouw eigen paardje uithaalt!
de rest had je idd zelf waarschijnlijk ook al door,wbt dat respect,etc.

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 14:53
door colunder
Ik ben het wel een beetje met vivian eens. alex heeft ook hetzelfde gedrag vertoond, moet ook duidelijk weten wie de leider is.

Ik hoop dat je er wat aan hebt en ik denk dat dat grondwerk wel goed voor jullie is ,kan jullie band ook alleen maar versterken denk ik.

Het komt echt wel goed met jullie!!!!!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 15:07
door brendaatjuh
hoi andrea, wat mooi verwoord allemaal, ik krijg er kippevel van. ik heb bij dean ook een kleine reading gehad, en zij zei dat veroon heel vaak over dean waakt en vaak bij hem is. en dat veer blij was dat ik haar broertje had gekocht.

het komt helemaal goed met jullie.. lekker genieten van elkaar. :+:

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 19:55
door Ivonne
Super dat je er zo'n goed gevoel over hebt Andrea!
Aanpakken je puber dus ;) . Ik heb Diëgo 18 jaar geleden ook niet goed opgevoed, ook met teveel lekkere dingen. ik ben er met Baranna nu ook wel achter dat ze daar heel vervelend van kunnen worden.
Maar je krijgt dus een superleuk paardje aan hem over een paar jaar! Gaat goed komen Andrea!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 20:45
door ki-m-m-ie
Ik krijg er kippenvel van!
Lekker genieten met elkaar en jullie komen er wel!

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 21:01
door Anita
Fijn dat je er zo'n goed gevoel hebt Andrea over wat je vandaag gehoord hebt. Doe er je voordeel mee zou ik zeggen, veel succes.

Geplaatst: vr 31 okt 2008, 21:03
door Carolinef
fijn dat je er een goed gevoel over hebt, dat staat natuurlijk bovenaan.

verder ga ik wel mee met sommigen dat veel vanzelfsprekend is en tsja bij ieder paard komt eerst het grondwerk aan de beurt voordat je andere dingen kan doen, toch?

hoe dan ook, koester de woorden en geniet verder van je ventje!

Geplaatst: za 01 nov 2008, 09:43
door Sjolvir
Klinkt in mijn oren alsof je eigenlijk een gewoon normaal paard hebt.
En tja, jong zijn betekend de wereld ontdekken en kijken hoever je kunt gaan.

Geplaatst: za 01 nov 2008, 10:31
door nancy imka
Mooi verwoord idd Andrea! Ik hoop dat je uiteindelijk een heel fijn paardje aan Dakota gaat hebben! En dat jij uiteindelijk als Leider van hem uit de boot komt ipv andersom!
Vind het wel mooi wat ze over Vinga vertelde.
Maar schrok ook wel van wat je later er bij zette dat je niet moest schrikken dat ze ook kon zeggen dat je hem moest verkopen. Dit had echt verschrikkelijk geweest!

Nou meid ga lekker aan de bak met die verwende puber :D Succes

Geplaatst: za 01 nov 2008, 11:06
door Ziggy
heel herkenbaar verhaal, zo eentje heb ik ook op de wei staan en die is pas rustiger geworden toen ik idd ook wat grondwerk met hem deed. Sinds hij onder het zadel is en lekker aan de slag mag is hij helemaal veranderd

Geplaatst: zo 02 nov 2008, 07:05
door Cindy+Uniek
ja echt een naarling dus :D

hele mooie reading :j hoop dat het grondwerk jullie zal bevallen!

Geplaatst: zo 02 nov 2008, 10:26
door Wia80
Wat een kippenvel verhaal.
Nu je deze info hebt kun je tenminste verder met hem, je weet waar je aan moet werken.