Pagina 1 van 2
wat nu?
Geplaatst: zo 23 jan 2011, 21:19
door Ziggy
ik weet even niet wat ik voor titel moet maken, maar ik ben me vanmiddag dus 3 slagen in de rondte geschrokken.
Sinds begin december staan Vera en Exel tijdelijk bij een koeienboer gestald, als het weiland weer goed te doen is, gaan ze weer terug. Nou staan daar nog een kwpn merrie en een (dacht ik) trekpaard jaarling ruin. Hoor ik vanmiddag dat het dus geen ruin is, maar een hengst en ook geen jaarling, hij is 8 maanden oud.
En ik zet doodleuk die 2 van mij elke dag bij hem op het pad. Donderdag liep hij te dicht achter Vera en toen gaf ze hem een flinke lel, maarja ik vertrouw dit niet echt.
Wat nu?
Paarden binnen houden? Ik kan ze toch moeilijk nog een maand op stal houden? Terug naar de wei is op dit moment nog geen optie, want die stond vanmiddag weer blank zag ik.
Ik wil in ieder geval morgen wel met de boer gaan praten, want ik vind dit niet kunnen. Ik weet wel dat een hengst met 10 maanden pas geslachtsrijp is, maarja je hebt er natuurlijk altijd vroege vogels bij.

Re: wat nu?
Geplaatst: zo 23 jan 2011, 21:46
door leoensuzanne
Goed besluit om met de boer te gaan praten. Beter voorkomen dan genezen zeggen we dan maar.
Re: wat nu?
Geplaatst: zo 23 jan 2011, 21:47
door chijanti
das heftig ja schiet niet op zeg pfff heb jij weer jij zoekt wel uit he ahhh
had een fjord moete zijn hihi geintje
maar is inderdaat niet leuk nee en zou er inderdaat eens over gaan praten ja
straks ongewenste zwanner schap das ook niks
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 06:43
door Thessa Keizer
Dat is ook prettig zeg!!
Snel een babbeltje gaan maken hoe of wat, er is vast wel een oplossing!
Misschien niet tegelijk naar buiten maar afwisselen ofzo?
Succes!
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 07:03
door nobbygaard
Gewoon met de boer gaan praten, misschien ook met de eigenaar van de hengst erbij. Dan zal er vast wel een goede oplossing komen om ze niet meer bij elkaar te zetten. In ieder geval er wel bij zeggen dat je er echt op staat dat hij niet meer bij hun komt te staan.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 08:09
door Tanja
Inderdaad een punt om erover te praten,je zou er toch niet aan moeten denken
als hengstlief zijn daden gaat uitvoeren.
Misschien is het mogelijk een goede afscheiding er tussen te doen.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 08:51
door Tamara
gewoon even overleggen met de boer. Alhoewel ik het toch ook een stukje eigen verantoording vind, waar je je paard bijin de wei zet. Ik zou er niet zomaar vanuit gaan dat het idd een ruin is, als ik mijn merrie erbij in zou moeten zetten
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 09:02
door Brittlover
In elk geval geen paniek zaaien, je kan haar altijd even laten scannen en eventueel weg laten knijpen.
Niet leuk maar het is dan niet anders. Beter dan een trekpaard veulen uit een fjord.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 09:30
door nina1993
Ik zou er nog niet teveel paniek van maken. Hengsten worden in principe in het voorjaar geruind, dan zijn ze dus 10 a 12 maanden oud. Veel staan er tot die tijd ook in gemengde kuddes. Ik zou denk ik vragen wanneer die hengst geruind wordt en als argument aanvoeren dat niemand natuurlijk zit te wachten op een fjord x trekpaard.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 09:41
door Ziggy
Stalgenoot zet haar merrie er ook bij en omdat ik had begrepen dat hij een jaarling was ging ik er eigenlijk automatisch vanuit dat het een ruim was.
Praten met de eigenaar heeft mijn stalgenoot geprobeerd en hij zei toen dat er nog niks te zien is, dus kon het geen kwaad.
Tip van Yvonne vind ik een goede, denk dat ik het over die boeg ga gooien
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 11:19
door Machteld&Falco
Zou ook gewoon even vragen of eigenaar van plan is te gaan ruinen in het voorjaar. Wat anderen al zeggen. Tot die leeftijd staan ze vaak nog in gemengde kudde en als het dan echt prijs is, kan je het altijd nog laten weghalen.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 20:13
door vera*
This echt een hammerysk situatie. Exel en Vera staan daar tot nu toe super komen
bijna iedere dag buiten. Verwacht je dat, dat Trekpaard ruin is. Is meneertje
dus hengst. Weet iig dat Claudia echt geen veulen van de combi Vera x Trekpaard wil. En ja
met de eigenaar van het trekpaard valt niet te praten.
Die jongen heeft 0% verstaand van paarden. Hoop iig dat er snel een oplossing komt
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 20:17
door Ziggy
ja dier krijgt bijna nooit een schone stal, hij krijgt koeienkuil te eten, wat dan ook voor de stal van Exel kwam te liggen die natuurlijk heerlijk mee ging staan eten en daarop prompt aan de sch*terij ging.
Hij is ook bijna nooit daar, hij komt op stal, pakt een riek en laadt een lading koeienkuil op die riek, dat gooit ie voor de stal van dat paard en weg is hij weer.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 20:37
door Esther
Digai loopt ook nog gewoon bij Tea en Fjella in, ik houd hem in de gaten, maar tot nu toe gedraagt hij zich nog prima.
Re: wat nu?
Geplaatst: ma 24 jan 2011, 20:44
door Ziggy
nou donderdag haalde ik die van mij van het pad en toen liep dat trekpaard te dicht achter Vera en die haalde toch naar hem uit

, hij is ook heel onderdanig naar die 2 van mij, als hij al op het pad stond met hooi en ik zette die van mij erbij dan schoof hij opzij en gingen die 2 van mij dat hooi op staan eten.
Re: wat nu?
Geplaatst: di 25 jan 2011, 06:19
door Viv
Even los van het feit zwangerschap, wat denk je van de achterhand van vera als er zo'n kolos op springt om te "oefenen". Mag jij leuk voor de kosten opdraaien, en je maar afvragen waarom ze kreupel loopt of erger.
Snap echt niet dat zo'n eigenaar er zelf zo makkelijk over doet, dat hoor je zoooooo vaak.
Kan er geen draad tussen dat ze wel buiten maar toch apart staan op het pad?
Re: wat nu?
Geplaatst: di 25 jan 2011, 10:31
door rocky&moby
daar ben je lekker mee, zou indd even met deboer praten en vragen of het anders kan.
wat viv zegt ik zou ook niet willen dat zo buffel op mijn merrie zou springen, daarom hebben wij zelfs de ruinen en merrie's apart. er zijn zat ruinen die dat nog doen..
Even goed overleggen en misschien je merrie late scannen, ik zou niet heel blij worden van zo kruising.
Re: wat nu?
Geplaatst: di 25 jan 2011, 10:53
door nobbygaard
rocky&moby schreef:wat viv zegt ik zou ook niet willen dat zo buffel op mijn merrie zou springen, daarom hebben wij zelfs de ruinen en merrie's apart. er zijn zat ruinen die dat nog doen..
Crystal besprong van de week ook Nobby toen ik ze samen buiten zetten. En ze zijn toch echt beide merries

. Denk dat je dat niet tegen kan houden omdat er ook merries zijn die dit constant doen om te spelen.
Re: wat nu?
Geplaatst: di 25 jan 2011, 16:59
door Ziggy
Exel bespringt Vera ook als ze hengstig is en dat is dan geen spelen hoor, hij heeft dan ook echt een stijve, maarja hij weet de weg niet, dus het hangt dan ergens tussen haar achterbenen
Wat Viv zegt heb ik nog niet eens bij stil gestaan, het is idd een kolos, officieel is het nog een veulen, maar hij is al groter en breder dan die 2 van mij

Re: wat nu?
Geplaatst: wo 26 jan 2011, 09:45
door DeeDee
Is het mogelijk met prikpaaltjes een scheiding te maken. Exel bij de hengst en Vera bij de merrie?