Waar let je op bij de aanschaf van een Fjord?

Stel hier je vragen m.b.t. fjorden!
Plaats reactie
jeldaujanssen

Waar let je op bij de aanschaf van een Fjord?

Bericht door jeldaujanssen » do 12 apr 2007, 11:03

Ik ga binnenkort naar een 2-jarige fjordenruin kijken. Hij staat ingeschreven bij het Fjordenstamboek, is gechipt, ontwormt en geent. Hij staat wel nog ingeschreven op de naam van de fokker, dus niet op de huidige eigenaar. Ik weet niet of dit een probleem is? Zijn ouders staan ook beiden ingeschreven in het Stamboek. Hij is net gecastreerd, dus hij zal nog wel hengstengedrag vertonen. Maar moet ik ook goed kijken naar zijn karakter dan?

En is een DNA- certificaat nodig?? Want hiervan weet ik niet of deze aanwezig is. Op de website van het Stamboek staat dat dit nodig is. En moeten er medische papieren zijn?
Sophia
Berichten: 80
Lid geworden op: do 16 nov 2006, 18:07

Bericht door Sophia » do 12 apr 2007, 11:12

naar alle dingen waar je bij ieder ander paard bij aanschap ook op let
op zijn gangen, dus loopt hij zuiver en zijn de gangen deugdelijk(dus geen uberkorte passen of uitzwaaiende benn etc etc )
staat ie recht op zijn benen
hoe groot is hij nu , hoe reageert hij op je, zogezegde klik
als ouders aanwezig zijn kun je kw amat naar ze kijken om een idee van uiteindelijke maat te krijgen
hoe is zijn bouw, slank en luxe of wat ouderwetser

verder of hij gezond lijkt(dus roze slijmvliezen , normale ademhaling etc etc

paspoort en chip moeten aanwezig zijn (nr chip staat in paspoort)
dna is alleen nodig als dier in het stamboek ingeschreven is of moet worden, denk dat als er papier bij zit het dna ook is gedaan(papieren stamboek zittne verwerkt in het paspoort )
in paspoort staan als het goed is ook medische gegevens als entingen en ontwormingen

en een klinische keuring door een DA als je besluit het dier te willen kopen zodat je zekerheid krijgt over vitale functies als longen en hart(geen ruisjes oid bij het hart) en algemene gezondheid
Gebruikersavatar
Janine
Moderator
Berichten: 27740
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 09:57
Locatie: Leersum
Contacteer:

Bericht door Janine » do 12 apr 2007, 11:16

Waar moet je op letten, tja. Of hij gezond overkomt. Dus niet lui-ig of 'te relaxt'.
Kijk naar de ogen, zijn die mooi helder, hoe zit hij in zijn vacht. Zijn de slijmvliezen mooi roze (niet bleek of donker rood).
Kijk naar de beweging, en hoe is hij in de omgang met jouw (geeft het ook een klik).
Kijk of de castratie wond er netjes uit ziet.
Het hengstengedrag kan best meevallen, dat ligt een beetje aan zijn aard, en hoe hij is opgevoed.

Als je tot koop over wilt gaan, laat hem altijd keuren (aankoopkeuring) door een eigen Dierenarts (nooit de DA van de verkopende partij)! Dat voorkomt soms best wat tranen. Rontgenologisch keuren wordt bij Fjorden weinig gedaan, omdat dit vaak meer kost dan het paard waard is. Vaak wordt er afgesproken dat de keuringskosten voor de koper zijn, wanneer het dier goedgekeurd wordt, en voor de verkoper wanneer het dier niet goedgekeurd wordt!

DNA certificaat is nodig voor een vol stamboekpapier.
Als je dat niet interesseert, dan kan hij zonder DNA opgenomen in het hulpboek, maar volpapier is altijd interessanter.
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Bericht door Esther » do 12 apr 2007, 14:10

Beginnetjes van schuren.. Let er op of hij tekenen van eczeem vertoont..
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Vera
Berichten: 10481
Lid geworden op: do 04 aug 2005, 13:35
Locatie: schagen

Bericht door Vera » do 12 apr 2007, 17:37

als je zelf niet goed weet waar je op letten moet, is het misschien verstandig om iemand mee te nemen die dat wel weet. :D
Muis Keurmerrie!
Mama van: Wilmar-Ymke-Zizzle-Dewi-Fayah-Guuske-Haribo
Gebruikersavatar
Janine
Moderator
Berichten: 27740
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 09:57
Locatie: Leersum
Contacteer:

Bericht door Janine » vr 13 apr 2007, 11:22

Misschien zo wie zo verstandig idd wat je zegt! Soms kan een ander net iets meer door dingen heen zien terwijl jij al helemaal verliefd bent... (neem wel iemand mee die je vertrouwd dat een 'goed' paard koopt)
Plaats reactie